Prospektüs Çevirisi

 

Prospektüs; bütün ilaç kutuları içinde bulunan, ilacı, yan etkilerini, kullanımını, v.b. konuları anlatan, genelde tek parça kağıttan oluşan tanıtmalık kılavuzdur.

Prospektüs kelimesi Fransızcadan gelmektedir. İlaç tüketimlerinde doktor, eczacı, kullanacak hastalar tarafından okunup, incelenebilmektedir. Mevcut talimatlara uyularak tüketilmektedir. Kısacası ilacı kullanacak birey için önemli bir rehber durumundadır.

Medikal çeviri (tercüme) alanında önem arz eden çeviri işi olarak en başta prospektüs çevirisi gelmektedir. Tıbbi çeviri (tercüme) kendine has terminolojisi olan ve her zaman için en doğru şekilde çeviri (tercüme) işinin yapılması gereken alanlardandır. Kaynak dilden hedef dile çeviri işlemi yapıldığında alınan anlam ile hedef dilden tekrar kaynak dile veya başka dillere çevri işi yapıldığında alınan anlam aynı olmalıdır.

Tıp alanında çeviri asla hata kabul etmez. Mutlaka doğru terminoloji ile doğru bir tıbbi çeviri yapılmış olması gerekir. Prospektüs çevirisi bu alanda en önemli çeviri işlerinden biridir.

 

Tıp sektöründe hizmet verdiğimiz ve çeviri projelerini yönettiğimiz firmalara Referanslar bölümümüzden ulaşabilirsiniz.

 

Çeviri teklifi talebinde bulunmak için Teklif İsteyin sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.