Kadromuz

ADH Dil Hizmetleri

Ahmet Karaçöl – Kurucu
1965 doğumlu olan Ahmet Karaçöl, 1990 yılında Esentepe Tercüme adıyla kurmuş olduğu şirketin daha sonra ADH Dil Hizmetleri adını alarak sektörün önde gelen firmalarından biri haline gelmesinde kuşkusuz en önemli pay sahibidir.

Sibel Atik Akansu – Genel Müdür
1977 doğumlu olan Sibel Atik Akansu, şirketimizin kuruluş yılı olan 1994’ten bu yana ADH Dil Hizmetleri A.Ş’de görev almaktadır. İş hayatına başladığı şirketimizde uzun yıllar boyunca tüm departmanlarda Proje Yöneticiliği yapan Sibel Atik Akansu, 2004 yılından itibaren şirketin Genel Müdürü olarak görev yapmaya başlamış, 2008’de ise  Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini üstlenmiştir. Evli ve iki kız çocuğu annesidir.

Kıvılcım Parmak Seheryıldızı – Operasyon Müdürü
2004 yılında Boğaziçi Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı bölümünden mezun olan Kıvılcım Parmak, üniversite eğitiminin 1 yılını Japonya Keio Üniversitesinde tamamlamıştır. 2005 senesinde şirketimizde editör olarak başladığı görevine, sonraki yıllarda Proje Koordinatörü ve Proje Yöneticisi olarak devam etmiştir. 2011 yılı itibariyle şirketimizdeki görevine Operasyon Müdürü olarak devam etmektedir.

Yasemin Gülcük – Muhasebe Sorumlusu
Selçuk Üniversitesi Muhasebe Bölümü mezunu olan Yasemin Gülcük, 2006 yılından bu yana şirketimizin Muhasebe Sorumlusu olarak çalışmaktadır. Faturalar konusunda müşterilerimizle, ödemeler konusunda çevirmenlerimizle kurduğu güçlü diyalogların müşteri ve çevirmen iletişimimize olan etkisi göz ardı edilemez.

Ender Ünal – Teknik Çevirmen ve Editör

2004 yılından beri teknik çeviri, redaksiyon, editörlük alanlarında profesyonel olarak hizmet veren Ender Ünal, 2016 yılından bu yana şirketimiz bünyesinde hizmet vermektedir. Tamamlanan teknik çevirilerin son okumalarını yapıp içeriğe ve sektörel terminolojiye uygunluk açısından değerlendirerek gerekli düzeltmelerii uygulamakta, ilgili veritabanlarını (TM) bu doğrultuda düzenlemektedir. Ender Ünal, editörlüğün yanı sıra çevirmenlerimize sunduğu Teknik Danışmanlık hizmetiyle de şirketimizdeki teknik çeviri kalitesinin en üst düzeye çıkarılmasında son derece önemli bir rol oynamaktadır.

Pınar Şimşek – Proje Sorumlusu

1991 doğumlu olan Pınar ŞİMŞEK  İstanbul Aydın Üniversitesi Rusça Çevirmenlik bölümünden 2016 yılında mezun olmuştur. 2012 yılından bu yana çeviri sektörünün farklı alanlarında profesyonel olarak hizmet vermiştir. Mart 2018 ‘den beri bünyemizde Proje Sorumlusu olarak çalışmaktadır. Gerek sektör deneyimi, gerekse çeviri teknolojilerine olan ilgisi sayesinde üstlendiği projelerde son derece başarılı bir yönetim sergileyen Pınar Şimşek’in de katılımıyla ekibimiz daha da güçlenmiştir.

Elif Ezgi Güner – Proje Sorumlusu

1990 doğumlu olan Elif Ezgi GÜNER Anadolu Üniversitesi  Sanat Tarihi bölümünden 2014 yılında mezun olmuştur. Nisan 2018 ‘den beri bünyemizde Proje Asistanı  olarak çalışmaktadır. Yabancı dil bilgisi , bilgi teknolojilerine olan yatkınlığı ve iletişim becerisi sayesinde oldukça kısa sürede şirketimize uyum sağlayan Ezgi Güner, destek verdiği detaylı iş akışına sahip projelerdeki performansıyla fark yaratmış ve ekibimizde önemli bir rol edinmiştir.

Eda Gümüştekin – Grafik Tasarım Uzmanı

Masaüstü yayıncılık (DTP) alanında 2010 yılından bu yana profesyonel olarak hizmet veren Eda Gümüştekin, Mayıs 2017’de  şirketimiz bünyesine katılmıştır. Uzmanlığını ve yeteneklerini şirketimiz adına eksiksiz olarak kullanmakta, çeviri öncesi dosyaların çeviriye uygun hale getirilmesinin yanı sıra çevirisi ve kontrolü tamamlanan dosyalarda sayfa düzeninin kaynak dosya ile birebir aynı olması ve gerektiğinde baskıya hazır hale getirilmesi konularınnda destek vermektedir.

Özlem Karakulak – Grafik Tasarım Uzmanı
2012 yılı itibarıyla ekibimize Grafik Tasarım Uzmanı olarak katılan Özlem Karakulak, birçok tasarım programına hakimiyeti ve bu alandaki deneyimi ile şirketimize tasarım konusunda son derece önemli katkılar sağlamaktadır.

Nur Aba – Satış Temsilcisi

Bankacılık, finans, satış ve pazarlama alanlarında 1994 yılından beri profesyonel olarak hizmet veren Fatma Nur Aba, 2016 Eylül ayından bu yana şirketimiz bünyesinde çalışmaktadır. Bankacılık-Finans sektöründeki satış-pazarlama kabiliyetini çeviri sektörüne taşıyan Fatma Nur Aba, mesleki deneyimi ve satış-pazarlama konusundaki yeteneği sayesinde kısa sürede müşteri portföyümüze farklı sektörlerden birçok yeni müşterinin katılmasını sağlamış, operasyonel süreç takibi ve müşteri memnuniyeti konusundaki çabaları ile fark yaratmaya devam etmiştir.

İlker Ulutaş – Ofis Hizmetleri
Yaklaşık 20 senedir şirketimizde çalışan İlker Ulutaş, lojistik konular başta olmak üzere gerek ofis içi gerek ofis dışı birçok alanda bizlere destek vermektedir.

Kevser Rana Arslantürk – Editör

İstanbul Üniversitesi Leh Dili ve Edebiyatı mezunu Kevser Rana Arslantürk, Lehçe’nin yanısıra İngilizce ve Rusça dillerine de hakimdir. Polonya Varşova Büyükelçiliği’nde stajını tamamlamadan önceki dönemde freelance çevirilerle de ilgilenmiş, özel dersler vermiş olan editörümüz, çok küçük yaştan beri yabancı dillere ve kültürlere duyduğu ilgisi ve bilgi birikimi sayesinde ekibimizdeki görevini başarıyla devam ettirmekte, düzenlemesini yaptığı metinlerde farkını hissettirmektedir.

Melissa Fanning – Proje Sorumlusu

1996 yılında Londra’da doğan Melissa Fanning 2018 yılında Yeditepe Üniversitesi Çeviribilim bölümünden mezun olmuştur. Yabancı dil bilgisi ve çeviri sektörüne olan ilgisi sayesinde Mayıs 2019 ‘dan beri bünyemizde Proje Sorumlusu olarak çalışmaktadır.